Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 17-05-09, 19:26
Το avatar του χρήστη Chressida
Chressida Ο χρήστης Chressida δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 18-07-14 10:45
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
Από το Σάκη στο Λάκη, λοιπόν …. Ε, δε φαντάζομαι να βγήκαμε πολύ εκτός θέματος αφού και οι δύο, συν όλα τα’ άλλα, είναι και τηλεοπτικές περσόνες.

Συμφωνώ μαζί σου ότι τα ΜΜΕ μας σερβίρουν ό,τι θέλουν, όποτε θέλουν και στις δόσεις που θέλουν. Αυτό που δυσκολεύομαι να πιστέψω είναι ότι μπορούν να μας επηρεάσουν στο βαθμό που μας περιγράφεις. Και αφού ο λόγος είναι για την πολιτική σε συνδυασμό με το Λαζόπουλο, θα σου πω πώς ακριβώς το βλέπω εγώ.

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι το σταριλίκι διαβρώνει τον άνθρωπο και τον κάνει να χάνει τον προσανατολισμό του. Το κυνήγι της επιτυχίας και η αγωνία για να κρατηθεί στην κορυφή αλλοιώνει την προσωπικότητά του και τα πιστεύω του. Ο Λαζόπουλος άρχισε με τη «βυσ’νή θύελλα» και αφού είδε ότι είχε απήχηση στη νεολαία, σκέφτηκε να το εκμεταλλευτεί. Έτσι, βλέπουμε σήμερα αυτό που βλέπουμε, με τις ακραίες θέσεις που εσύ περιγράφεις.

Γιατί να το θεωρήσω αυτό μια καλά σκηνοθετημένη συνωμοσία; Ότι είναι μεθοδευμένο έτσι ώστε υποδεικνύοντας το «κακό», να μας οδηγήσει στο «καλό»; Μήπως είναι μια σπασμωδική προσπάθεια να γίνει και να παραμείνει κάποιος, Ο Λαζόπουλος; Νομίζω ότι ο τελευταίος άνθρωπος που θα έχει επιρροή στον τρόπο που ψηφίζει ο καθένας είναι ο Λάκης και ο κάθε Λάκης και τελικά εκεί οφείλεται και η αισθητή πτώση της ακροαματικότητας της εκπομπής του φέτος. Το παράκανε, ή μάλλον το’ χασε και το πληρώνει.

Και μια τελευταία σκέψη. Αν οι εκπομπές του Λαζόπουλου ή τύπου Λαζόπουλου έχουν έστω και την ελάχιστη ευθύνη στο ότι καταφέραμε να βάλουμε 5 κόμματα στη Βουλή και σύμφωνα με τις δημοσκοπήσεις στις επόμενες μπορεί να βάλουμε και έκτο, ε, τότε, τι να πω ……, άσ’ τους να λένε, δε τσιμπάμε, γελάμε μόνο και προσπαθούμε να γλιτώσουμε από αυτό το «οπαδικά». Για να μην πω ... κοπαδικά!!!
__________________
Vis Imaginativa
Απάντηση με παράθεση