Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 14-06-13, 13:37
Το avatar του χρήστη zefuros
zefuros Ο χρήστης zefuros δεν είναι συνδεδεμένος
Οργανωτής Club
 

Τελευταία φορά Online: 11-09-23 23:41
Φύλο: Άντρας
Η διαθεσή μου τώρα:
Σχολιάζοντας καταρχήν το blog του συμπαθή τραγουδιστή, οφείλω να επισημάνω καταρχάς την λάθος υπόθεση εργασίας που δέχεται, ώστε να αναπτύξει μετα την γκαιμπελική του επιχειρηματολογία. Η λανθασμένη υπόθεση εργασίας ξεκινα με την πρόταση

"Λες πως σε ενοχλούσε που πλήρωνες 4€ το μήνα την ΕΡΤ στο λογαριασμό σου επειδή δεν την έβλεπες. Οπότε καλύτερα να την κλείσουν.
Για να το διευρύνω λίγο αυτό".


Αγαπητέ κύριε Κότσιρα, προφανώς δεν είναι αυτή η περίπτωση. Το καταλαβαίνετε υποθέτω... Αλλα ξεκινώντας παραπλανητικά την επιχειρηματολογία σας, κατορθώνετε μετά να δώσετε 10 παραπλήσια - αλλά κατά φαντασίαν - παραδείγματα.

Και εμένα μου έχει ξενίσει ο επικοινωνιακός τροπος που πραγματοποιήθηκε το κλείσιμο. Θα ήθελα ωστόσο να με ενημερώσει κάποιος αν υπήρχε η δυνατότητα να εβγαινε η κυβέρνηση και να ελεγε "απολύω 500 μονιμους". Καποιοι αναφέρουν πως βάση συντάγματος είναι αδύνατο, και μπορει να γινει μόνο με καταργηση της θέσης. Αν κάποιος γνωριζει, ας με διαφωτίσει.

Επίσης, ας μας ενημερώσει κάποιος τι συζητήσεις εχουν γίνει στο παρελθόν για μειώσεις προσωπικού και τι αντιμετώπισης έτυχαν αυτές. Εγώ θυμαμαι συνεχείς απεργίες.....

ΥΓ. Παράκληση προς τους εκφωνητές του "ελευθερου" ραδιόφωνου της ΕΡΤ: Αν πουν αλλη μία φορά πως η ΕΡΤ ήταν κερδοφόρα, μπορεί και να μπουκάρω μέσα...
Απάντηση με παράθεση
Οι παρακάτω χρήστες έχουν πει 'Ευχαριστώ' στον/στην zefuros για αυτό το μήνυμα:
Xenios (14-06-13)