Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #397  
Παλιά 24-08-15, 11:43
irini5 Ο χρήστης irini5 δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος
 

Τελευταία φορά Online: 06-07-16 10:47
Φύλο: Γυναίκα
Η διαθεσή μου τώρα:
ιδιωπαθής θρομβοκυτταραιμία

Αρχική Δημοσίευση από amigos Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι θεραπεία ακολουθείς ;
Αρχική Δημοσίευση από Lida Εμφάνιση μηνυμάτων
θα ήθελα να συνομιλήσω με άλλα άτομα με το ίδιο πρόβλημα, που πιθανόν γνωρίζουν ή έχουν ανάλογη εμπειρία.
irini5. Lida γειά σου.έχω την ίδια νόσο ,από πότε δεν ξέρω , τυχαία το ανακάλυψα το 2001 μετά από την γέννα του πρώτου μου παιδιού. είχα 600.000 - 700,000 αιμοπετάλια .για 5 χρόνια δεν πήρα αγωγή όμως απο το 2006 και μετά με 1,000,000 αιμοπετάλια ξεκίνησα με salospir και xagrid. Με παρακολουθει πανεπιστημιακός γιατρός και όλα βαίνουν ομαλά.Είναι μία πάθηση σχετικά σταθερή με έλεγχο και προσοχή ( οχι τσιγαρο, ποτά , παχυσαρκία και ναι στην γυμναστική και σε υγιεινό τρόπο ζωής όλα θα πάνε μιά χαρα ) γενικά δεν έχει μεταπτώσεις ,αλλά και να παρουσιαστουν είναι ανώδυνες και επανέρχεσαι . Μετά την διάγνωση έκανα άλλο ένα παιδακι υγιέστατο και πανέξυπνο σύμερα δέκα χρονών . Ολα θα πάνε μια χαρα . πρόσεχε τον εαυτόν σου και μην αμελείς τα ραντεβού σου στον γιατρό σου . Οι θεραπείες που δίνουν είναι παντού οι ίδιες σε όλη την ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό που είχα ρωτησει πριν χρόνια. Αν θέλεις γράψε μου για την πορεία της υγεία σου.
Απάντηση με παράθεση